Dünya üzerinde 128’den fazla ülkede faaliyet gösteren AIESEC, topluma pozitif etki edebilmek için gençlerin kendi potansiyellerini keşfedecekleri ve geliştirecekleri uluslararası bir platformdur.

3 farklı projesiyle gençlere yurtdışı imkanı sağlayarak bu hedeflerini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır.

#DünyaİçinLiderlik

PROJELER

Global Volunteer Nedir?

18-30 yaş arasındaki gençlere Birleşmiş Milletler’in belirlemiş olduğu sürdürülebilir kalkınma hedefleri üzerine belirlenmiş projelerle yurtdışında gönüllülük deneyimi sunar. Global Volunteer projesi  4-12 hafta boyunca dünyaya iyi yönde katkıda bulunabileceğiniz ,tanışacağınız yabancı arkadaşlarınızla hem yabancı dilinizi geliştirip hem yeni kültürler tanımanıza sağlayacak olan çok önemli fırsattır.

Detaylı bilgi için :  https://aiesec.org.tr/global-volunteer/

Öğrenci Gözüyle GV Deneyimi

Ömer Karapınar- İTÜ- Kimya Mühendisliği bölümü 1.sınıf öğrencisi

1 yıl önce sadece bir internet linkine tıklayıp, 6 haftada hayatımı değiştirebileceğim aklıma bile gelmezdi. Özellikle de bu değişim sayesinde belki de yüzlerce hayata etki edebileceğim. AIESEC bireylere belki de hayatları boyunca keşfedemeyecekleri yönlerini sunuyor ve deneyimlerinin sonunda onları birer lidere dönüştürüyor. Yer aldığım sosyal sorumluluk projesiyle her yaştan insana eğitim vermek ve süreçte gelişimlerini izlemek çok gurur vericiydi.  Hep söylediğim gibi bugüne kadar yaşadığım en güzel 6 hafta AIESEC sayesindeydi ve bu günleri bana yaşatan onlarca yabancı arkadaşıma hep minnettar kalacağım.

Global Entrepreneur Nedir?

Yurt dışında 6- 12 haftalık projelerde kendi bölümünüzle alakalı ya da yönelmek istediğiniz bir bölümle alakalı staj yapabilirsiniz. Global Entrepreneur, katılımcılara yurt dışında profesyonel bir tecrübe edinme fırsatı sunmanın yanında, uluslararası ve yaratıcı bir ortamda start-up firmalarında çalışarak girişimcilik ve liderlik yeteneklerini keşfetme fırsatı sunar.

Detaylı bilgi için :  https://aiesec.org.tr/global-entrepreneur/

Öğrenci Gözüyle GE Deneyimi 

İrem DeveciBilgi Üniversitesi- Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü 3. Sınıf öğrencisi

1 Sene önce AIESEC’in Global Entrepreneur programı ile Hindistan’a gittim. Bir start-up’ta digital marketing alanında staj yapma fırsatım oldu. Gitmeden önce beni tedirgin eden bir sürü şey vardı fakat orada kaldığım 1 ay boyunca AIESEC şubesi benimle o kadar çok ilgilendi ki her problemimi çözmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Elbet zorluklar yaşadım fakat orada yaşadığım şeyler potansiyelimi keşfetmemi sağladı. Asya pazarı hakkında fazlasıyla bilgi sahibi oldum, kendi ülkemi tanıtma şansım oldu. İlk staj deneyimim olmasından dolayı ilk zamanlar garipsemiştim ama son haftalara doğru artık hem çalıştığım yere hem de gittiğim ülkeye tamamen uyum sağlamıştım. Hayatımda yaşadığım en eşsiz deneyimlerden biriydi.

Global Talent Nedir?

Global Talent üniversiteden yeni mezun olmuş gençlerin uzmanlaşmak istedikleri alanlara uygun olarak yurt dışında profesyonel bir tecrübe etmelerini amaçlayan uluslararası bir programdır. Teorik bilginin pratiğe döküldüğü Global Talent ile yeni mezun adaylar global firmalarda ya da küçük işletmelerde yetkinliklerine uygun olarak kazandıkları bu profesyonel tecrübenin yanında uluslararası bir çalışma ortamında bulunarak iş hayatında rakiplerinden bir adım öne geçerler.

Detaylı bilgi için :  https://aiesec.org.tr/global-talent/

Öğrenci Gözüyle GT Deneyimi 

Ezgi Aktürk – Beykent Üniversitesi Rusya Mütercim Tercümanlık

“Moskova. 3 ay boyunca her biri hayatıma farklı hikayelerle girmiş 700 öğrenci. Her birine parmak uçlarımla, gülüşümle, sesimle, bakışlarımla dokunma imkanı bulduğum 700 farklı hayat. Bir kelebek kanadının ilk hareketiydi benim için bu dokunuşlar. Yıllar sonra bir yerlerde bir şeyleri değiştirecek güçteki fırtınalara sebep. Akademik sebeplerle nokta atış seçtim Moskova’da bir AIESEC stajı yapmayı. Amaçladığım mesleki gelişmeler için çalışmalarım devam ederken, eğitim verdiğim çocuklarım küçücük elleriyle beni yakalayıp başladığımız yolun sonuna kadar yanımda yürüdüler. Yürürken gördüklerimizi onlar bana Rusça, ben onlara İngilizce anlattım ve yeni hikayelerimizi yazdık. AIESEC ise tüm bu eşsiz paylaşımların çatısını oluşturdu. Maddi şeyler geçicidir, önemli olan deneyim kazanmaktır bence. Yeni deneyimlerle yeni bakış açıları kazanmaktır. 1948’de bir kelebeğin ilk kanat çırpışıyla başlayan tüm bu ekip çalışmasına teşekkürlerimle.