Seda Akçakoca

Kariyer Danışmanı

Seda, Bilgi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden 2004 yılında mezun olduktan sonra aynı üniversitenin MBA departmanında araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2006 senesinde İngiltere’de bulunan Warwick Üniversitesi’nde Sosyoloji alanında yüksek lisans yaptı ve aynı üniversitede Sosyoloji alanında doktorasını tamamladı.

Kariyeri boyunca Seda iş bulma, kariyer gelişimi, kariyer/iş kimliği ve organizasyonel kültür üzerine çeşitli projelerde yer aldı. İki Marie Curie Avrupa Birliği Ödülü kazanarak çeşitli uluslararası konferanslarda paylaşımlarda bulundu. Aynı zamanda Kurumsal Yönetim, Sosyal ve Politik Alanda Kurumlar ve İnsan Kaynakları Yönetimi konularında lisans ve yüksek lisans öğrencilerine dersler verdi. Fransa’daki Evry Üniversitesi’nde Deneyimli Araştırmacı ve Koç Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde (KOÇ-KAM) Doktora Sonrası Araştırmacı olarak yer aldı. 2016’da ADLER Sertifikalı Koçluk Programını tamamladı.

Avrupa Birliği FP7 Marie Curie Initial Training Network (ITN) görevinin bir parçası olan doktora öğrencilerine danışmanlık deneyimi sonrasında, akademik geçmişini ve proje yönetimindeki deneyimini birleştirecek bir görevde yer alarak özellikle lisansüstü ve doktora öğrencilerine akademik ve akademi dışındaki hayatlarındaki hedeflerine ulaşmada destek olmayı amaçladı. Koç Üniversitesi’ndeki bu görevi amaçları ile oldukça örtüşüyor.

Genel kariyer danışmanlığı, öz değerlendirme araçlarının yorumlanması, özgeçmiş/kapak yazısı gözden geçirme, yüksek öğrenim planlama konularında öğrencilerle bir araya geliyor. Seda aynı zamanda Koç Üniversitesi’nin araştırmacı gelişimi hedeflerine paralel olarak, özellikle araştırmacılar için tasarlanmış kariyer gelişimi araçlarıyla doktora ve doktora sonrası araştırmacılara destek veriyor.

linkedin-softcorner Seda Akçakoca