Yeni Mezun İlk Adım Anketine Katılın

Yeni Mezun İlk Adım Anketi (First Destination Survey) Koç Üniversitesi mezunlarımızın mezuniyetlerini takiben 1 yıllık süre içinde kariyerleri ile ilgili gelişmeleri değerlendiren bir ankettir. Bu anket, Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi adına bir çağrı merkezi aracılığıyla tüm mezunlarımıza mezuniyetlerinden 1 yıl sonra telefonla arama aracılığıyla gerçekleşir. Anket yaklaşık ortalama 6 dakika sürmekte, kişisel verilerin gizliliği prensiplerine sadık kalarak yapılmaktadır.

Anket, mezun olduktan sonraki 1 yıl içinde kariyer tercihleri (iş dünyası veya akademik kariyer), iş bulma / kendi işini kurma / yüksek lisans veya doktoraya başlama süreleri, ya da iş arama sürecinde hangi aşamada olduğu, tercih edilen sektörler, öncesinde yapılan hazırlıklar ve stajlar, alınan diğer teklifler, giriş ücretleri, vb. gibi soruları içermektedir.

Bu telefon anketine zaman ayırıyor olmanız, hem sizlere, hem de sonraki mezunlara anlamlı veriler doğrultusunda güncel iş piyasası / akademik istihdam konusunda ışık tutarken, aynı zamanda üniversite ve Kariyer Gelişim Merkezi hizmetlerimizi ve etkinliklerimizi geliştirmemize ve üniversitenin akreditasyonları sırasında kullanılacağı sağlıklı mezun istihdam verilerine ulaşmamıza büyük katkı sağlamaktadır.

Yeni Mezun İlk Adım Anketi Raporlarına buradan ulaşabilirsiniz.