Ekibimiz ve Hizmetlerimiz

Tuna Dağlı

Kariyer Gelişim Merkezi Direktörü

Elif Yamaç

İşveren İlişkileri Yöneticisi

Betül Semiz

İşveren İlişkileri ve Raporlama Uzmanı

İlkay Löker

Kariyer Danışmanı

Seray Nasırlı

Kariyer Danışmanı

Özüm Özbay

Kariyer Danışmanı

Begüm Akçöl

Kariyer Gelişim Merkezi Asistanı

Tuğba Doğan

Kariyer Gelişim Merkezi Asistanı

Hizmetlerimiz

Kariyer Danışmanlığı

  • Kişilik / İlgi Envanterlerinin Uygulanması ve Kariyer Odaklı Yorumlanması
  • Genel Kariyer Danışmanlığı
  • Yüksek Lisans ve Doktora Süreci Planlama
  • Özgeçmiş, Kapak Yazısı ve Niyet Mektubu Gözden Geçirme
  • Mülakata Hazırlık
  • Kısa Sorular için Walk-In Görüşmeler

 

Çevrimiçi Kaynaklar

 • What Can I Do with This Major? (Alanımla Ne Yapabilirim?)

Farklı bölüm mezunlarının genel olarak çalışabileceği alanlar konusunda Tennessee Üniversitesi’nin yaptığı uluslararası bir çalışma olan “What Can I Do With This Major” içeriğinden yola çıkılarak, Kariyer Gelişim Merkezimiz tarafından; kariyer, iş ve yükseköğretim seçenekleri hakkında öğrencilere fikir vermek amacıyla, yakın zamanlı iş duyurularına ve mezunlarımızın verilerine dayanılarak üniversitemize uyarlanan içeriktir.

 • Vault

Vault Career Insider, kariyerle ilgili konularda dünyanın önde gelen kaynaklarından biridir. Vault şirketler, sektörler ve kariyerle ilgili birçok konuda kolay ve hızlı bir şekilde araştırma yapmanıza ve bilgi edinmenize yardımcı olur. İster henüz kariyer yollarıyla ilgili bilgi edinmek istiyor olun ister mülakat hazırlığınızı tamamlamış olun, Vault’un sunduğu kaynaklar size farklı şekillerde destek olacaktır.

 • GoinGlobal

GoinGlobal, dünya çapındaki staj ve iş ilanlarını, H1B (geçici vize) işveren listelerini, şirket profillerini ve 35 ülke için kariyer kaynaklarını içeren ülke bazlı kariyer ve işe alım bilgileri sağlar.

 

İş ve Staj Fırsatları

 • KUcareerlink üzerinden iş ve staj duyuruları

Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi tarafından sağlanan özel bir hizmettir. KUcareerlink kariyer danışmanlarından randevu alınabilen, şablon üzerinden Özgeçmiş hazırlanabilen, Koç Üniversitesi öğrenci mezunlarına özel olarak yayına girmiş iş ve staj ilanlarının görüntülenebildiği ve başvuruların direkt yapılabildiği, yurt içi/yurt dışı okul/yarışma/burs duyurularının takip edilebildiği dışarıya kapalı bir platformdur.

 • AIESEC staj ve proje duyuruları

Dünyanın en büyük değişim programlarından biridir. Yurtdışında staj veya iş fırsatları sağlanabildiği gibi, gönüllü programlar aracılığıyla yurtdışı sosyal proje deneyimi de yaşanabilmektedir. Güncel programların duyuruları düzenli olarak yapılmaktadır.

 

UNIV 101 – “Kariyerine Bugünden Başla” Zorunlu Semineri

UNIV 101 Dersi kapsamında, Koç Üniversitesi’ne yeni başlayan öğrencilerin üniversite yaşamları boyunca ve sonrasında ihtiyaç duyabilecekleri, kariyerle bağlantılı farkındalık oluşturmayı hedefleyen ve gelişim araçlarıyla onları tanıştıran bir seminerdir.

 

UNIV 123 – Kariyer Yönetimi Seçmeli Dersi

UNIV 123 Kariyer Yönetimi dersi, 3. ve 4.sınıflara yönelik seçmeli bir derstir. Özellikle mezuniyete yaklaşmış olan öğrencilerimize, çalışma hayatına atılmadan önce hem teorik bilgi vermeyi hem de bazı uygulamalar ile pratik kazandırmayı hedeflemektedir.

 

Kariyer Gelişim Etkinlikleri ve Seminerleri

 

«Careers in…» Etkinlikleri

Farklı sektörleri ve alternatif iş kollarını tanıtmak amacıyla, yıl boyunca belirlenen dönemlerde düzenlenen etkinliklerdir.

 • Kurum Tanıtım Toplantıları
 • Açık Ofis ve Saha Ziyaretleri
 • Vaka Çalışmaları
 • Kampüste İşe Alım

 

Prova Mülakat Günleri

Her yıl Aralık ayında düzenlenen etkinlikler ile öğrencilerin profesyonel gelişimlerine katkı sağlamaları ve şirketlerin mülâkat süreçlerini deneyimlemeleri amaçlanır.

 

Career Readiness – Kariyere Hazırlık Seminerleri

Öğrenim hayatından kurumsal yaşama geçerken öğrencilerin ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirmek amacıyla düzenlenir.

 

Advance in Your Profession – Profesyonel Gelişim Seminerleri

İş hayatı ve mesleki alanlar ile ilgili ihtiyaç duyulabilecek konularda öğrencilerin bilgilendirilmesini hedefleyen seminerlerdir.

 

«Outliers» Seminerleri

Sıradışı ve çok yönlü kariyer hikâyelerini paylaşmak için gelen konuşmacıların konuk olduğu seminerlerdir.