Ekibimiz ve Hizmetlerimiz

Selin Kalenderli Yücel

Kariyer Gelişim ve Sektörel İlişkiler Koordinatörü

Betül Semiz

İşveren İlişkileri ve Raporlama Kıdemli Uzmanı

Tuğba Doğan

Etkinlik ve İçerik Geliştirme Uzmanı

Cansu Coşkunsu

Kariyer Gelişimi ve Sektörel İlişkiler Danışmanı

Hizmetlerimiz

Kariyer Danışmanlığı

Öğrencilerimizin ve genç mezunlarımızın kariyer planlamalarının ve gelişimlerinin tüm aşamalarında kariyer danışmanlarıyla görüşebilecekleri konular aşağıdaki çerçevede şekillendirilmiştir. Her bir hedef kitle için ilgi sayfalardan ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

 • Kişilik / İlgi Envanterlerinin Uygulanması ve Kariyer Odaklı Yorumlanması
 • Genel Kariyer Danışmanlığı
 • Yüksek Lisans ve Doktora Süreci Planlama
 • Özgeçmiş, Kapak Yazısı ve Niyet Mektubu Gözden Geçirme
 • Mülakata Hazırlık
 • Kısa Sorular için Walk-In Görüşmeler

Çevrimiçi Kaynaklar

 • What Can I Do with This Major? (Alanımla Ne Yapabilirim?)

Farklı bölüm mezunlarının genel olarak çalışabileceği alanlar konusunda Tennessee Üniversitesi’nin yaptığı uluslararası bir çalışma olan “What Can I Do With This Major” içeriğinden yola çıkılarak, Kariyer Gelişim Merkezimiz tarafından; kariyer, iş ve yükseköğretim seçenekleri hakkında öğrencilere fikir vermek amacıyla, yakın zamanlı iş duyurularına ve mezunlarımızın verilerine dayanılarak üniversitemize uyarlanan içeriktir.

 

İş ve Staj Fırsatları

 • KUcareerlink üzerinden iş ve staj duyuruları

Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi tarafından sağlanan özel bir hizmettir. KUcareerlink kariyer danışmanlarından randevu alınabilen, şablon üzerinden Özgeçmiş hazırlanabilen, Koç Üniversitesi öğrenci mezunlarına özel olarak yayına girmiş iş ve staj ilanlarının görüntülenebildiği ve başvuruların direkt yapılabildiği, yurt içi/yurt dışı okul/yarışma/burs duyurularının takip edilebildiği dışarıya kapalı bir platformdur.

 • AIESEC staj ve proje duyuruları

Dünyanın en büyük değişim programlarından biridir. Yurtdışında staj veya iş fırsatları sağlanabildiği gibi, gönüllü programlar aracılığıyla yurtdışı sosyal proje deneyimi de yaşanabilmektedir. Güncel programların duyuruları düzenli olarak yapılmaktadır.

UNIV 101 – “Kariyerine Bugünden Başla” Zorunlu Semineri

UNIV 101 Dersi kapsamında, Koç Üniversitesi’ne yeni başlayan öğrencilerin üniversite yaşamları boyunca ve sonrasında ihtiyaç duyabilecekleri, kariyerle bağlantılı farkındalık oluşturmayı hedefleyen ve gelişim araçlarıyla onları tanıştıran bir seminerdir.

DOS 123 – Kariyer Yönetimi Seçmeli Dersi

DOS 123 Kariyer Yönetimi dersi, 3. ve 4.sınıflara yönelik seçmeli bir derstir. Özellikle mezuniyete yaklaşmış olan öğrencilerimize, çalışma hayatına atılmadan önce hem teorik bilgi vermeyi hem de bazı uygulamalar ile pratik kazandırmayı hedeflemektedir.

Kariyer Gelişim Etkinlikleri ve Seminerleri

«Careers in…» Etkinlikleri

Farklı sektörleri ve alternatif iş kollarını tanıtmak amacıyla, yıl boyunca belirlenen dönemlerde düzenlenen etkinliklerdir.

 • Kurum Tanıtım Toplantıları
 • Açık Ofis ve Saha Ziyaretleri
 • Vaka Çalışmaları
 • Kampüste İşe Alım

Prova Mülakat Günleri

Her yıl Aralık ayında düzenlenen etkinlikler ile öğrencilerin profesyonel gelişimlerine katkı sağlamaları ve şirketlerin mülâkat süreçlerini deneyimlemeleri amaçlanır.

Career Readiness Seminars – Kariyere Hazırlık Seminerleri

Öğrenim hayatından kurumsal yaşama geçerken öğrencilerin ihtiyaç duyduğu becerileri geliştirmek amacıyla düzenlenir.

Advance in Your Profession Seminars – Profesyonel Gelişim Seminerleri

İş hayatı ve mesleki alanlar ile ilgili ihtiyaç duyulabilecek konularda öğrencilerin bilgilendirilmesini hedefleyen seminerlerdir.

«Katılım Belgeli» Seminerler

Belli bir konu üzerinde, konunun uzmanı tarafından verilen, serinin tümüne katılan öğrencilere, sonunda katılım belgesi verilen seminer serisidir.