Nasıl İşbirliği Yapabiliriz?

Koç Üniversitesi öğrencilerine ve mezunlarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz!
Kariyer Gelişim Merkezi, Koç Üniversitesi’nin tüm bölümlerinden öğrenci ve mezunlarına hizmet vermektedir. Siz işverenlere, kampüs içerisinde bilinirliğinizi arttırmanız, işveren markanızı güçlendirmeniz, öğrenci ve mezunlarımıza ulaşmanız için geniş bir yelpazede kaynak sunmaktayız.
Sizlerle kuracağımız işbirlikleri için heyecan duyuyoruz.

Aşağıda belirtilen ya da önebileceğiniz farklı konularda seminer vermek isterseniz, bize career@ku.edu.tr e-posta adresinden ulaşabilirsiniz.

İlan Yayınlama

Kariyer Gelişim Merkezi, iş ve staj fırsatlarınızı öğrenci ve mezunlarımıza duyurabileceğiniz bir platform sunmaktadır. Tüm yıl boyunca ücretsiz olarak iş ve staj ilanlarınızı yayınlamanıza imkan sağlamaktadır.

Şirketinize ait iş ve staj ilanlarınızı yayınlamak için KUcareerlink’e üye olarak bu bilgileri  paylaşabilirsiniz. Üye hesabınızı oluşturduktan sonra iş ilanlarınız için nitelikler, tercih edilen başvuru metotları ve son başvuru tarihlerini dilediğiniz şekilde belirleyebilirsiniz.  İşveren kaydı oluşturmak için tıklayınız.

KUcareerlink’e üyelik işlemleri ile ilgili sorularınız için career@ku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

«Careers in…» Etkinlikleri

“Careers in …” Etkinlikleri işverenlere, Koç Üniversitesi’nde kariyer fırsatlarını sunmak, vaka çalışması, değerlendirme merkezi uygulamaları ve staj, yarı-zamanlı ve tam-zamanlı pozisyonlar için mülâkatlar gerçekleştirme fırsatı sunmaktadır.

Öğrencilerimize olabildiğince farklı sektör ve iş kolunu tanıtmak amacıyla yıl boyunca düzenlediğimiz etkinliklerde yer almak için kampüs etkinliklerinizi planlamadan önce Kariyer Günleri’nin tarihlerini, akademik takvimi veya öğrenci etkinliklerini göz önüne almanız önem taşımaktadır. Bir etkinlik planlamak için career@ku.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kariyer Günleri Etkinlik Programı’na erişmek için tıklayınız

Programda belirtilen etkinliklerde yer almak için bize career@ku.edu.tr e-posta adresi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

On-Campus Recruitment (OCR) Days

On-Campus Recruitment (OCR) Days (Kampüste İşe Alım Günleri), fuar konseptinde ve “informal” şekilde olduğu için öğrencilerimizin en fazla ilgi gösterdiği etkinliklerimizdendir. Hem işveren markası çalışmalarınıza katkı sağlamakta hem de stajyer ve yeni mezun alımlarınız için hızlı bir süreç yürütme fırsatı sunmaktadır.

Prova Mülakat Günleri

Kariyer Gelişim Merkezi olarak her yıl Aralık ayında düzenlemekte olduğumuz Prova Mülakat Günleri  ile öğrencilerimizin profesyonel gelişimine katkı sağlamayı ve şirketlerin mülakat süreçlerini deneyimlemelerine destek olmayı amaçlamaktayız. İşveren markasına olumlu katkıları bulunan bu organizasyon, aynı zamanda kurumların sosyal sorumluluk işlevlerini yerine getirmelerine de aracılık etmektedir. Etkinlikte yer almak için career@ku.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Tanıtım Toplantıları ve Vaka Yarışmaları

Tüm yıl boyunca kampüste gerçekleştireceğiniz kurum tanıtım toplantıları işe alım sürecinizin ayrılmaz bir parçasını oluşturacaktır. Bu toplantılar kampüs içerisinde görünürlüğünüzü arttıracak, tam zamanlı iş arayan öğrenci ve genç mezunlarımızla tanışmanıza olanak sağlayacak ve kariyer seçeneklerini veya staj imkânlarını araştıran daha genç öğrencilerle tanışma fırsatı sunacaktır.  Kurum tanıtım toplantısı organize etmek için career@ku.edu.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Açık Ofis ve Saha Ziyaretleri

Farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirket ve kurumların ofis, fabrika ve ar-ge merkezlerine düzenlediğimiz ziyaretler tüm bölümler ve sınıflardan öğrencilerimizin iş dünyasını yakından tanımalarına, profesyonel yöneticiler ile bağlantı kurmalarına ve sektörler hakkında soru sormalarına olanak yaratmak amacıyla düzenlenmektedir.  Tüm akademik yıl içinde yapılan bu etkinliğe ev sahipliği yapmak için bize career@ku.edu.tr e-posta adresi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Seminerlere Katılım

Kariyer Gelişim Merkezi’nin düzenlemekte olduğu seminerlere destek vererek öğrencilerimizin kariyere hazırlık becerilerini geliştirip farklı sektörler ve iş alanları hakkında güncel bilgiler edinmelerine katkı sağlayabilirsiniz. Seminer takvimi ve organizasyon için bize career@ku.edu.tr  e-posta adresi aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

«Kariyere Hazırlık» Seminerleri

Öğrenim hayatından kurumsal yaşama geçerken ihtiyaç duyulan becerileri geliştirmek amacıyla öğrencilerimize ve genç mezunlarımıza yönelik düzenlenen seminerlerdir. Katkıda bulunabileceğiniz konu başlıkları kapsamında seminerleri birlikte gerçekleştirmek mümkündür.

Seminer başlıkları:
• İş Arama ve Mülâkat Becerileri
• Mühendisler için Mülâkat Becerileri
• CV ve Kapak Yazısı Hazırlama
• Profesyonel Ağ Oluşturma Becerileri
• Profesyonel İmaj Yönetimi
• Değerlendirme Merkezi Uygulamaları
• Vaka Analizi Uygulamaları
• Farklı Kültürlerde İş Yapma Becerileri
• Kurumsal Yaşamda İletişim Becerileri
• Dijital Dönüşüm
• Sağlık Çalışanları için İletişim Becerileri

«Profesyonel Gelişim» Seminerleri

İş hayatı ve mesleki alanlar hakkında öğrencilerin/mezunların ilgi duydukları veya uzmanlaşmayı düşündükleri konularda mesleki ön bilgi edinebildikleri seminerlerdir. Kurumunuz aracılığıyla aşağıdaki veya önerebileceğiniz konu başlıklarıyla ilgili gerçekleştirmek istediğiniz seminerler için bizlere ulaşabilirsiniz.

“Yeni Başlayanlar İçin…” başlığı altında şu ana kadar gerçekleşen seminerler:
• Küratörlük
• Kurumsal Hayat
• Yatırım Bankacılığı
• Kültür Sanat Mirası Yönetimi
• Endüstri 4.0
• WordPress ile Web Sayfası ve Portfolyo Tasarlama

Öngörülen seminer başlıkları:
• Dijital Pazarlama
• Reklamcılık ve Yaratıcı Yazarlık
• Perakende Yönetimi
• Lüks Marka Yönetimi
• Tedarik Zinciri Yönetimi
• Sürdürülebilirlik
• Sosyal Girişimcilik

«Katılım Belgeli» Seminerler

Belli bir konu üzerinde, konunun uzmanı tarafından verilen, serinin tümüne katılan öğrencilere, sonunda katılım belgesi verilen seminer serisidir.