Lisans – Genel Bilgiler

UNIV 101 dersi kapsamında gerçekleştirilen Kariyerine Bugünden Başla zorunlu semineri, Koç Üniversitesi’ne yeni başlayan siz öğrencileri üniversite yaşamlarınız boyunca ve sonrasında ihtiyaç duyabileceğiniz, kariyerle bağlantılı gelişim araçlarıyla tanıştıran bir seminerdir.

75 dakika süren 1 kredilik bu seminer Kariyer Gelişim Merkezi çalışanları tarafından verilir. Sizlere Kariyer Gelişim Merkezi’nin tüm hizmetleri ayrıntılı olarak anlatılacak, kariyer kavramına ilişkin bakış açıları paylaşılacak, öğreniminiz süresince ve sonrasında faydalı olacak kariyer gelişim araçları tanıtılacaktır.  Kariyer yolculuğunuzu nasıl tasarlayabileceğiniz ve hedeflediğiniz noktaya gelebilmek için nasıl adımlar atabileceğiniz anlatılacaktır.

Seminerde, ilk yılınızdan itibaren,  mezun olduğunuz gün nasıl bir yöne gitmek istediğiniz ile ilgili hayallerinizi tanımlama, adım adım planlama yaparak bu süreci nasıl yöneteceğiniz, kimlerden ve nasıl destek alabileceğiniz ile bilgi edinme fırsatı bulacaksınız.

Kariyer yolculuğundaki en önemli adım, planlamaya bugünden başlamaktır. Kariyer planınızı oluşturmak için ne çok geç ne de çok erkendir, en doğru zaman bugündür.