Selin Kalenderli Yücel

Kariyer Gelişim ve Sektörel İlişkiler Koordinatörü

Selin, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Lisans mezuniyetinin hemen ardından Fulbright bursu kazanarak ABD’de Montclair State University’de Endüstri – Örgüt Psikolojisi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Yüksek lisans eğitimi sırasında özellikle liderlik gelişimi üzerine odaklandı. Bu konuda araştırma projelerinde çalıştı ve eş yazarlarından olduğu makale Journal of Leadership Education tarafından yayınlandı. Tezini üniversite öğrencilerinin liderlik gelişimi, öğrenme deneyimleri ve kişilik özellikleri üzerine tamamlayarak, yüksek onur derecesi ile mezun oldu.
Türkiye’ye döndükten sonra, Sabancı Üniversitesi’nde Kariyer Gelişim Sorumlusu olarak çalışmaya başladı. Bu görevinde; işveren ilişkileri, kariyer etkinliklerinin tasarımı ve organizasyonu ve öğrencilerin kariyer gelişim süreçleri için danışmanlık rollerinde yer aldı.
Ardından Yapı Kredi ve TEB joint Venture of BNP Paribas’da İnsan Kaynaklarının eğitim-gelişim, seçme yerleştirme ve işveren markası fonksiyonlarında deneyim kazandı.
2018 yılında uluslararası akredite The Performance Coach & Leadership işyeri koçluğu ve mentorluğu programını tamamladı.
Genel kariyer danışmanlığı, özgeçmiş/kapak yazısı gözden geçirme, mülakata hazırlık, MBA ve İş Okulları’na yönelik planlama konularında öğrencilerle bir araya geliyor.

linkedin-softcorner Selin Kalenderli Yücel