Tuna Dağlı

Kariyer Gelişim Merkezi Direktörü

Tuna, 1998 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 5 yıl boyunca Colgate Palmolive ve Kraft Foods gibi uluslararası şirketlerin üretim, kalite ve AR-GE bölümlerinde mühendis ve orta kademe yönetici olarak çalıştı.

Sosyal bilimlere olan ilgisi sebebiyle mühendislik kariyerini bırakarak, Koç Üniversitesi Endüstri ve Örgüt Psikolojisi yüksek lisans programına katıldı ve 2007 yılında MA derecesini aldı. Yüksek lisans eğitimi sırasında Öğretim ve Araştırma Asistanlığı yaptı. Academy of Management, ISSWOV gibi uluslararası konferanslarda araştırmalarını sundu. Prof. Zeynep Aycan ile birlikte, “İnsan Kaynakları Yönetiminde Kayırmacılık” üzerine bir kitap bölümü yazdı.

2007-2015 yılları arasında İnsan Kaynakları alanında artan yetki ve sorumluluklarla çalıştı. Eylül 2015’te Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi Direktörlüğü görevine başlamadan önce sırasıyla BSH Ev Aletleri İşe Alım ve İşveren Markası Yöneticisi, Indesit Company’de Türkiye İK Müdürü, Doğu Avrupa İK Müdürü ve Whirlpool EMEA’da Ortadoğu ve Afrika Kıdemli İK Müdürü olarak görev yaptı. 2016’da ADLER Sertifikalı Koçluk Programını tamamladı.

Tuna, kendi kariyerinde yol alırken edindiği çeşitlilik içeren tecrübelerini, yeni genç nesle aktarma fırsatlarını içinde barındıran şimdiki görevini tutkuyla yapıyor. Yöneticilik görevinin yanı sıra, genel kariyer danışmanlığı, öz değerlendirme araçlarının yorumlanması ve mülakata hazırlık konularında öğrencilerle bir araya geliyor. UNIV 101 Kariyerine Bugünden Başla Seminerini veriyor.

linkedin-softcorner Tuna Dağlı