Cansu Coşkunsu

Kariyer Gelişimi ve Sektörel İlişkiler Danışmanı

Cansu, tam burslu olarak kazandığı İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2016 yılında mezun oldu. Marmara Üniversitesi Örgütsel Davranış tezli yüksek lisans programını 2023 yılında tamamladı.

Çalışma hayatına psikolog olarak başladıktan sonra kariyerine insan kaynakları alanında devam etti. Bir reklam ajansında İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştıktan sonra bireylerin anlamlı ve tatmin edici kariyer yolları bulmalarına yardımcı olma arzusuyla 2020 yılından beri çalışmalarına kariyer danışmanı olarak devam etmekte. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kariyer Danışmanı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Yetenek Gelişimi ve Sektörel İlişkiler Uzmanı olarak çalıştı. Bu dönemde, öğrencilere ve mezunlara yönelik kariyer ve mesleki gelişim danışmanlığı süreçlerinden sorumlu oldu. Ayrıca, kampüste işveren katılımını artırmaya yönelik programların tasarlanması ve uygulanmasında rol oynadı.

Yaşam boyu öğrenim ilkesiyle kendisini hem kişisel hem de mesleki olarak geliştirmek adına 2021 yılında “İş ve Meslek Danışmanlığı” sertifika programını tamamladı. Peryön “Eğiticinin Eğitimi” ve Mindfulness Institute Türkiye “Mindfulness Temelli Stres Azaltma” programlarına katıldı. Halen, Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği’nde “Kognitif ve Davranış Terapileri” eğitimine devam etmektedir.

Ekim 2023’ten itibaren, Koç Üniversitesi Kariyer Gelişim Merkezi’nde Kariyer Gelişimi ve Sektörel İlişkiler Danışmanı olarak görev yapan Cansu, öğrencilerle genel kariyer danışmanlığı, özgeçmiş/kapak yazısı hazırlama ve mülakatlara hazırlık konularında birebir görüşmeler gerçekleştiriyor.

linkedin-softcorner