Hizmetlerimiz

Kariyer Gelişim Merkezi hizmetlerinden kimler yararlanabilir?

Koç Üniversitesi’nin tam zamanlı ve dönemsel tüm öğrencileri (lisans, yüksek lisans ve doktora) ve genç mezunları yararlanabilir.

Kariyer Gelişim Merkezi hizmetlerinden nasıl yararlanabilirim?

Kariyer Gelişim Merkezi hafta içi günlerde 9:30 – 16.30 saatleri arasında çalışmaktadır. Kariyer Danışmanlarımız kendi ajandaları doğrultusunda bu saatler arasında belli aralıkları Randevulu Görüşmeler için ayırmaktadırlar. Randevulu görüşme almak için KUcareerlink platformuna giriş yapabilirsiniz.

Kariyer Gelişim Merkezi tarafından organize edilen etkinlikler/seminerler vb. diğer organizasonlar için katılım ayrıntıları email ve sosyal medya araçlarıyla organizasyona özel olarak yapılmaktadır.

Kariyer Danışmanlığı kapsamındaki hizmetler için nasıl randevu alabilirim?

KUcareerlink’e giriş yaptıktan sonra sağda “Advising” başlığı altındaki “Request an Appointment”a tıklayarak randevu alabilirsin.

KUcareerlink

-KUcareerlink nasıl bir platformdur?

KUcareerlink kariyer danışmanlarımızdan farklı konularda randevu alabileceğin, bilgisayarından Özgeçmiş / Niyet Mektubu yükleyebileceğin, yayına girmiş iş ve staj ilanlarını görebileceğin ve başvurabileceğin, yurt içi / yurt dışı okul / yarışma / burs duyurularını takip edebileceğin, özel olarak Koç Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına açık tüm kaynaklara erişebileceğin bir platformdur.

-KUcareerlink’i kimler kullanabilir?

Koç Üniversitesi’nin tam zamanlı ve dönemsel tüm öğrencileri (lisans, yüksek lisans ve doktora) ve genç mezunları yararlanabilir.

-KUcareerlink’i nasıl kullanabilirim?

KUcareerlink sayfasına, kullanıcı adı olarak Koç Üniversitesi e-mail adresin, şifre bölümüne de şifreni yazarak giriş yapıp sayfayı kullanmaya başlayabilirsin.

-KUcareerlink hesabım var; ancak şifremi hatırlamıyorum. Ne yapabilirim?

KUcareerlink şifresi diğer Koç Üniversitesi sistemlerinin şifreleriyle aynı değildir. Eğer şifreyi hatırlamıyorsan “Forgot Password” e tıklayarak yeni şifre oluşturabilirsin.

KUcareerlink’te randevu saatleri dolu görünüyor. Acil bir görüşme talebinde bulunmam gerekiyorsa ne yapabilirim?

career@ku.edu.tr e-posta adresine durumu açıklayan bir e-posta gönderebilirsin. Uygun olan danışmanlarımız en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

Kariyer Danışmanı ile randevumun olduğu gün, görüşme gün veya saatini değiştirebiliyor muyum / iptal edebiliyor muyum?

Randevu değişiklikleri en az bir gün öncesinde, sistem üzerinden yapılmalıdır. KUcareerlink hesabına giriş yaptıktan sonra “Calendar” sekmesinden “Counseling Appointment”ı seçebilirsin. Değiştirmek istediğin randevunun altındaki “Reschedule” butonuna tıklayarak değişiklik yapabilirsin. İptal etmek istediğin randevunun altındaki “Cancel” butonuna tıklayarak randevunu iptal edebilirsin.

Kariyer Gelişim Merkezi’nden e-mail almamak için ne yapabilirim?

Kariyer Gelişim Merkezi’nin faaliyetleri ile ilgili bilgilendirme e-mailleri almak istemiyorsan, career@ku.edu.tr adresine e-mail atabilirsin.