Seçeneklerinizi Araştırın

Etkinlikler & Seminerler

«Careers in …» Etkinlikleri

Farklı sektörleri ve alternatif iş kollarını tanıtmak amacıyla, yıl boyunca belirlenen dönemlerde düzenlenen etkinliklerdir. “Carees in …” in kapsamındaki Şirket Tanıtım Toplantıları, Açık Ofis ve Saha Ziyaretleri, Prova Mülakatlar, Vaka Çalışmaları, Kampüste İşe Alım, Mezun Panelleri (Mezunlarla İlişkiler Ofisi ve Mezunlar Derneği işbirliğiyle) ve benzeri etkinliklerin içerikleri siz yüksek lisans öğrencilerimizin de ihtiyaçları dikkate alınarak tasarlanmaktadır. Siz öğrencilerimizin hem kendi alanlarınızla, hem de bilgi edinmek istediğiniz farklı alanlarla ilgili etkinliklere katılmanızı öneririz.

Etkinlik Programı’na erişmek için Tıklayınız

Kurum Tanıtım Toplantıları

Tüm yıl boyunca hem “Careers in …” Etkinlikleri kapsamında, hem de münferit olarak kampüste gerçekleştirilen şirket tanıtım toplantıları, işe alım süreci öncesinde en önemli bilgi kaynaklarınızdan biri olacaktır. Bu toplantılar kampüs içerisinde ve Kariyer Gelişim Merkezi’nin konuğu olarak, sizlerin fikirleri de alınarak seçilmiş kurum yetkilileri tarafından gerçekleştirilmektedir. İşverenlerle birebir tanışmanıza olanak sağlayacak bu toplantılar kariyer seçeneklerinizi netleştirme veya iş imkânlarını birebir öğrenme fırsatı sunacaktır. Kurum tanıtım toplantılarına katılmak için linkten etkinlikleri takip edebilirsiniz.

Açık Ofis & Saha Ziyaretleri

Yıl içinde “Careers in …” Etkinlikleri döneminde veya farklı zamanlarda, farklı sektörlerde faaliyet gösteren şirket ve kurumların ofis, fabrika ve AR-GE merkezlerine düzenlediğimiz ziyaretlerdir. Amacımız, siz öğrencilerimizin iş dünyasını yerinde tanımanıza, profesyonel yöneticiler ile bağlantı kurmanıza ve sektörler hakkında detaylı bilgi edinmenize olanak yaratmaktır.

«Outliers» Seminerleri

Sıradışı ve çok yönlü kariyer hikayelerini paylaşmak için gelen konuşmacıların konuk olduğu seminerlerdir. Hayata ve kariyere farklı bakış açılarını dinlemek, kendinizi ve seçeneklerinizi keşfetme döneminde size fayda sağlayacaktır. Sizleri mümkün olduğunca konuşmacıyla buluşturmayı hedeflediğimiz bu seminerlere, hikayesini ilginç bulduğunuz konuşmacılarla tanışmak üzere gelmenizi öneririz.

«Kariyere Hazırlık» Seminerleri

Öğrenim hayatından kurumsal yaşama geçerken ihtiyaç duyulan becerileri geliştirmek amacıyla öğrencilerimize ve genç mezunlarımıza yönelik düzenlenen seminerlerdir.

«Profesyonel Gelişim» Seminerleri

İş hayatı ve mesleki alanlar hakkında öğrencilerin/mezunların ilgi duydukları veya uzmanlaşmayı düşündükleri konularda mesleki ön bilgi edinebildikleri seminerlerdir.

«Katılım Belgeli» Seminerler

Belli bir konu üzerinde, konunun uzmanı tarafından verilen, serinin tümüne katılan öğrencilere, sonunda katılım belgesi verilen seminer serisidir.

İş Fırsatları

KUcareerlink, tüm kariyer ihtiyaçlarınıza cevap vermek ve kariyerle ilgili konularda sizleri, işverenleri ve biz Kariyer Gelişim Merkezi’ni ortak bir ortamda buluşturmak üzere planlanmış bir platformdur. KUcareerlink’e giriş yaparak kariyer danışmanlarıyla görüşme planlamak; özgeçmiş, kapak yazısı ve iş başvurusu için gerekli diğer belgeleri yükleyerek iş ve staj ilanlarına başvurmak; atölyelere, etkinliklere ve şirket tanıtım toplantılarına kayıt yaptırmak mümkündür.

Sadece Koç Üniversitesi öğrencilerinin ve mezunlarının erişimine açık olan GoinGlobal ve Vault Career Insider isimli kaynaklara yine KUcareerlink üzerinden erişebilirsiniz.

Yayınlanmakta olan ve her gün güncellenen iş ve staj fırsatlarını incelemek ve uygun olduğunuzu düşündüğünüz ilanlara başvurmak için KUcareerlink‘e düzenli olarak giriş yapmanızı öneririz.

Alanımla İlgili Ne Yapabilirim?

Farklı bölüm mezunlarının genel olarak çalışabileceği alanlar konusunda Tennessee Üniversitesi’nin yapmış olduğu uluslararası bir çalışma olan “What Can I Do With This Major” içeriğine linkten ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki başlıklara tıklayarak ulaşacağınız ayrıntılı bilgiler linkteki çalışmadan yola çıkılarak ve Kariyer Gelişim Merkezi tarafından üniversitemize uyarlanarak; kariyer, iş ve yükseköğretim seçenekleri hakkında sizlere fikir vermek amacıyla, yakın zamanlı iş duyurularına ve mezunlarımızın verilerine dayanarak hazırlanmıştır.

Bu bilgiler belirli bir sektörü, alanı, kurumu, şirketi veya akademik kurumu tavsiye niteliğinde değildir. Olası iş fırsatları, sektörler, iş alanları, kurumlar, şirketler ve akademik kurumlar burada yazılanlarla sınırlı değildir.

Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bilgisayar Mühendisliği Ekonomi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Endüstri Mühendisliği Felsefe
Fizik Hemşirelik Hukuk İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat İşletme Kimya
Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Makine Mühendisliği Matematik Medya ve Görsel Sanatlar Moleküler Biyoloji ve Genetik Psikoloji
Sosyoloji Tarih Tıp Uluslararası İlişkiler

Daha fazla bilgi ve destek için her zaman kariyer danışmanlarıyla görüşebilirsiniz. Randevu almak için tıklayınız.

VAULT

Vault Career Insider, kariyerle ilgili konularda dünyanın önde gelen kaynaklarından biridir. Vault şirketler, sektörler ve kariyerle ilgili birçok konuda kolay ve hızlı bir şekilde araştırma yapmanıza ve bilgi edinmenize yardımcı olur. İster henüz kariyer yollarıyla ilgili bilgi edinmek istiyor olun ister mülakat hazırlığınızı tamamlamış olun, Vault’un sunduğu kaynaklar size farklı şekillerde destek olacaktır.

Vault Career Insider’a giriş yaparak:

  • Farklı sektörler, şirketler ve kariyerle ilgili genel bilgileri içeren rehberleri indirebilir,
  • İşverenler hakkında araştırma yapabilir,
  • Sektörleri ve meslekleri keşfedebilir,
  • Kariyer tavsiyeleri alabilir,
  • Kariyerle ilgili çok daha fazla bilgiye erişebilirsiniz.

Vault Career Insider’a linkten ulaşabilirsiniz.

AIESEC (30 Yaşa Kadar Uluslararası Proje/İş Fırsatları)

Dünyanın en büyük değişim programlarından biridir. Yurtdışında staj veya iş fırsatları sağlanabildiği gibi, gönüllü programlar aracılığıyla yurtdışı sosyal proje deneyimi de yaşanabilmektedir.

Farklı profiller için kurgulanan programların ayrıntılarını incelemek ve değişim programlarıyla ilgili bilgi almak için http://aiesec.org.tr veya https://career.ku.edu.tr/aiesec/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Akademik Kariyer Hakkında

Doktora programlarına başvurmak iyi bir hazırlık ve planlama gerektirir. Doktora eğitime devam ederek akademisyen olmayı düşünenler veya akademik kariyerine yurtdışında devam etmek istiyorsanız, genel bazı bilgilere Faydalı Kaynaklar bölümündeki linklerden ulaşabilirsiniz.